Pani od Czytania

Nauka czytania

Skoro jesteś na tej stronie z pewnością szukasz informacji na temat nauki czytania dla dzieci. Nie mogłeś trafić lepiej! 🙂 Znajdziesz tutaj wszystko, co potrzebne, aby nauczyć dziecko czytać, lub jego czytanie usprawnić.

Najlepiej zacznij od testu diagnostycznego – on pokaże Wam, co już umiecie i na czym się skupić w dalszej pracy. Następnie wybierz odpowiednie materiały do ćwiczeń. W razie wątpliwości możesz też skorzystać z indywidualnej konsultacji.

Raz, dwa, trzy, start! 🙂

Test diagnostyczny

Jeśli chcesz dowiedzieć się na jakim etapie nauki czytania jest obecnie Twoje dziecko koniecznie zróbcie test diagnostyczny. To fajna zabawa ze stoperem, jednocześnie ułatwi Wam dobór materiałów do ćwiczeń, wskaże aktualne mocne strony dziecka i pozwoli odkryć co blokuje dobre czytanie.

Nauka Czytania: Start

Znajdziesz tu opis podstawowego, pełnego kursu nauki czytania, który poprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces. Etap 0 możesz wypróbować za darmo. Gdy Twoje dziecko dojdzie do końca Etapu 3 będzie umiało przeczytać każdą książkę 🙂

Nauka Czytania: Mistrz

Jeśli Twoje dziecko już czyta, w teście diagnostycznym zaliczyliście Etap 3, ale wciąż nie jest to czytanie szybkie i sprawne, prawdopodobnie potrzebujecie materiałów usprawniających czytanie. Znajdziesz tu opis możliwych problemów, filmy instruktażowe oraz pakiety materiałów do treningu czytania.

Konsultacje indywidualne

Jeśli mimo zrobienia testu diagnostycznego nie masz pewności jaki pakiet będzie najlepszy dla Twojego dziecka, albo czujesz niepewność podczas wykonywanych ćwiczeń, potrzebujesz dokładniejszych wskazówek możesz skorzystać z indywidualnej konsultacji. Zobacz co dla Ciebie przygotowałam.